CFMOTO Estonia logo

CFMOTO HOOLDUS

CFMOTO koolitab järjepidevalt volitatud esindajaid
oma sõidukeid nõuetekohaselt hooldama

Sõidukitele, mida ei ole hooldatud vastavalt etteantud hooldusvälbale volitatud esindaja juures tootjagarantii ei laiene!

ATV / UTV / SSV

ATV / UTV / SSV on loodud ja konstrueeritud maastiku sõidukiteks, mida kasutatakse tihti väga mitmekesistes ja rasketes teeoludes. Seesuguste sõidukite eelis on see, et nendega pääseb kohtadesse, kuhu tavasõidukitega ligipääs on raskendatud või puudub. Tihti on olukordi või kohti, kus ei ole otstarbekas auto või ratastraktoriga sõita, kuna need võivad kahjustada oma raske kaalu tõttu pinnast. ATV / UTV / SSV puhul on tegemist maastikusõidukitega, mis on autodest ja ratastraktoritest kordades kergemad, lisaks kasutavad seesugused sõidukid madalsurve rehve, mis säästavad pinnast.

Seetõttu on ATV / UTV /SSV tüüpi sõidukid oluliselt maastikusuutlikumad, kui autod või ratastraktorid. Kasutust leiavad need nii päästeteenistuses kui kommunalsfääris ja järjest enam kasutatakse neid erametsas ja põllutöödel oma maastiku säästlikkuse ning suutlikkuse tõttu.

Seesuguste sõidukite hooldusjuhend näeb ette mõnevõrra tihedamat hooldusgraafikut, kui seda on harjumuspäraselt teedel või tänavatel liiklevate autodel või mootorratastel. See ei tähenda, et maastikusõiduk oleks kuidagi nõrgemalt konstrueeritud, vaid maastikusõiduk on konstrueeritud töövahendiks ja töövahendeid tuleb hoida korras.

haagise pukseerimine CFMOTO UFORCE 1000
CFMOTO ZFORCE 1000 Sport SSV Ihamaru

Eritingimused maastikusõidukitele

NB! Maastikusõidukid, mida kasutatakse tavapärase maastikul liikumise asemel oluliselt karmimates oludes nagu näiteks päevased “Off Road” matkad, võistlustreeningud või muul viisil sõidukit maastikul koormates ehk tingimustes, kus sõidukit kasutatakse pidevalt täiskoormusel tuleb seda iga kasutuse järel süviti puhastada ning seejärel tähtsamad sõlmed nagu veermik, mootori jahutusseadmed, piduriklotsid jne. üle kontrollida.

Seesugune kontroll ja hooldamine ei tähenda,et sõiduk tuleks peale igat sõitu hooldusesse viia. Sõiduki puhastamisega saab igaüks ise hakkama ja juhul, kui puhastuse käigus tuleb nähtavale mõni füüsiline kahjustus, mis võib sõitjat ennast või sõidukit ohtu seada, siis soovitame sõiduki viia koheselt lähimasse esindusse kontrolli või remonti.


Kui maastikul liigeldes oled vigastanud sõiduki pidurivoolikut või poolassi kaitsekummi või oled sattunud kogemata sügavamasse vette, kui seda plaanisid ja porine vesi sattus variaatorisse või mootorisse tuleks kindlasti spetsialistide poole pöörduda. Olgugi, et graafiku või kilometraažii järgi hooldusaega veel ei ole. Selliselt käitudes säästad otseselt raha, sest õigeaegselt avastatud rikke kõrvaldamine on tavaliselt seotud märgatavalt väiksemate kuludega.

ATV puhul on esmahoolduse kestvust sõiduki kohta 4 tundi, UTV / SSV puhul 6 tundi.

Esmane vahehooldus: tootja tehas näeb ette, et kõikidel CFMOTO sõidukitel, mida kasutatakse tavapärastes tingimustes tuleb esimene vahehooldus teostada peale esimest 300 km ( ± 50 km) läbimist.
Esmane vahehooldus on äärmiselt oluline, sest siin teostatakse sõidukile põhjalik kontroll, mis seisneb üle 70 sõlme ja komponendi kontrollis sealhulgas määrdeaine lisamine ning mootoriõli, õlifiltri ja silla õlide vahetust.
Põhihooldus: läbisõit 1000 km (± 50km)
ATV põhihooldust tuleb teostada vähemalt 1 kord aastas või iga 1000 km tagant!

Detailsema info leiad sõidukiga kaasas olevast HOOLDUSRAAMATUST!

CFMOTO garantii hooldusraamat
CFMOTO hooldus remont Motohobi

Kus hooldada oma ATV-d / UTV-d / SSV-d

Tootja soovitab sõidukeid hooldada ainult maaletooja või maaletooja poolt volitatud edasimüüja juures. Kõik CFMOTO volitatud esindajad on koolitatud hooldama CFMOTO sõidukeid ning omavad spetsiifilisi teadmisi. Kõik volitatud esindajad osalevad regulaarselt täiendkoolitustel ning saavad igapäevaselt jooksvat informatsiooni vajalike nüansside ja uuenduste kohta.
NB! Mootorsõiduki hooldus ei tähenda ainult regulaarset mootoriõili vahetust, vaid see hõlmab tihti üle 70 sõlme kontrolli hoolduses. Täpset hooldusjuhist ja töövõtteid saab omada ainult volitatud ja koolitatud esindaja.
NB! Tootja (tehasegarantii) laieneb ainult sõidukitele, mida hooldatakse regulaarselt vastavalt etteantud hooldusgraafikule volitatud esindaja juures.

Scroll to Top