CFORCE 520S ATV

Ühekohaline | T3B või L7e mudel

Hind alates: 6250 €

CFMOTO CFORCE 520S ATV
CFMOTO Garantii 3 aastat või 6000km ATV, SSV, UTV

Uue põlvkonna CFMOTO CF520 MY24 (mudeliaasta) on seni vaieldamatult kõige enimmüüduimate mudelite, CF520 järeltulija mille veermik ja keredisain on läbinud põhjaliku uuenduskuuri.

Tegemist on nüüd juba CFMOTO kolmanda generatsiooni 500 seeria ATV-ga mis eelnevate generatsiooniga võrreldes on väga põhjaliku uuenduskuuri läbinud.

 520S on Eestis ning kogu Baltikumis enimmüüdud ATV brändi CFMOTO kompaktseim tänavalegaalne mudel. Tegemist on 4×4 veoskeemi omava tänavalegaalse maastikusõidukiga millel standarvarus on piisavalt rikkalik. Tehasetähise CF520S näitab, et tegemist on CFMOTO (CF), 520 (500) seeria sõidukikiga ning tähise lõpus olev S tähendab, et tegemist on (Short) ehk lühikese versiooniga. Täpsustatult on tegemist tänavalegaalse, ühekohalise maastikusõidukiga mis sobib ideaalselt kodusesse kasutusse. Sõiduk on sobilik nii matkasõidukina kasutamiseks kui lumekoristus või metsaveo haagise pukseerimiseks. Sõiduk on kompaktne, kerge ning säästlik. Seetõttu on see masin lihtsalt juhitav ning üllatavalt hea läbivusvõimega. Seadusest tulenevalt võib antud mudeli T3b versiooni juhtida alates 15 eluaastast T kategooria juhtimisõiguse olemasolul (Traktorijuhi luba). Samal põhjusel on CFORCE 520S/L mudel kõige enimmüüdud noorukitele mõeldud ATV Soomes kus seadusest tulenevalt võib seda sõidukit kasutada eriloa alusel juba alates 14 eluaastast tänavaliikluses. Kasutajateks on maapiirkondades elavad noorukid kelle jaoks on tegemist üheks alternatiivseks liikumisvahendiks näiteks koolis või treeningutel käimiseks. Tegemist on tõesti lihtsalt juhitava ja vastupidava maastikusõidukiga mille juhtimisega saavat hakkama ka noorukid. 

Kuigi võib tunduda, et ATV mõistes alla 1000cm3 töömahu ja ilma agressiivse väljanägemiseta ei ole ATV-l üldse mingit maastikuvõimekust, siis tegelikult laiatarbe maastikusõidukid ei vaja liigset võimsust ega liigset massi tohutusuurte rataste või lisavarustuse näol. Enimmüüduimateks ATV võimsuskategooriateks nii Eestis kui Euroopas ja isegi Austraalias on pigem lihtsa ning kergelt kasutatavad kodu- või kommunaalkasutuseks mõeldud tänavalegaalsed, nelikveolised 400-500cm3 töömahuga maastikusõidukid. 400-500cm3 töömahuga nelikveoline ATV suudab probleemideta vedada enda massist 2 korda suuremat koormat, suudab läbida raskesti läbitavaid maastike ning olla operatiivseks abisõidukiks väikefarmis või maakodus. 

Avastamisrõõmu selle keskklassi ATV puhul jätkub küllaga. Eriliseks teeb neid nende äärmiselt mugav ja lihtne kasutusmugavus just tänu hästi läbimõeldud sõiduasendi, hea vedrustuse ning väga hea pöördevõime tõttu.

Loomulikult võib argumendina välja tuua ka uuendusliku disaini, atraktiivsed suure valgusjõudluse ja kaasliiklejatele hästi nähtavad tuled nii ees kui taga. Uue põlvkonna CFMOTO ATV puhul on kasutusel raami materjal mis on kuni 30% tugevam aga sealjuures eelmise põlvkonna CF520 mudeli raamist 10% kergem. Kereplastikute materjal on elastsem ja see teeb need ka veel vastupidavamaks

Vähemtähtsaks ei saa pidada, et CFMOTO kaubamärki kandvaid sõidukeid on Eesti turul müügil juba 15 aastat ning selle edasimüügi ja hooldusteenusega tegeleb üle kümne partnerettevõtte kellel kokku on Eestis lausa 16 esinduskauplust.

CFMOTO Garantiitingimused on ATV maailma mõistes vägagi julgustavad, ulatudes 3aastani.

Mõned uuendused võrreldes eelmise generatsiooni CF520 mudeliga.

* 25% väiksem pöörderaadius tagab olenemata kahekohalise sõiduki pikkusest väga hea manööverdusvõime.

* Optimeeritud, kiirusetundlik roolivõimendi tagab 25% kergemini liikuva juhtraua. Maakeeli kirjeldades tähendab see seda, et sõiduki juhtraud ja juhtimine on äärmiselt kerge ning täpne.

* Märkimisväärselt pikem amortisaatorite töökäik ning pikemad õõtshoovad teevad sõidu pehmemaks ja sujuvamaks.

* Õõtshoobade uus paigutus ning amortisaatorite töökäigu pikkus mis on esiamortisaatorite puhul 15mm ja tagaamortisaatorite puhul lausa 40mm pikema töökäiguga tõstavad sõiduki põhja kõrguse maapinnast 20mm kõrgemale kui seda oli eelmise põlvkonna mudelil.

* Sadula polster on saanud 30mm paksema, pehmema polstri mis tagab mugavama sõidu nii sõiduki juhile kui kaasreisijale.

* Sõiduki mootor on peidetud täielikult keredetailide alla mis teeb uue põlvkonna CF450 mudeli märkimisväärselt vaiksemaks.

* Kere katete alla peidetud mootori soojuskiirgust on sõitjatel vähem tunda.

* Suurenenud jahutusradiaator aitab mootorit paremini jahutada

* Kütusepaagi mahtu on suurendatud lausa 2 liitri võrra

* Juhtraud saanud endale uued, taustvalgusega ja väga mugavalt kasutatavad lülitid,

* Haagise tulede pistik on toodud haakekonksu juurde, et seda saaks kasutusele võtta ilma tulede pistiku pikendusjuhtmeta.

* Esipidurite juhtimine on üle viidud juhtraua parempoolse käepideme juurest vasakule, et jagada juhtraual asetsevate juhiste paremat jaotust. (Vasaku käe all on esirataste piduri linki mugavam kasutada).

* Esipidurite lingi juurde on lisatud ka pidurite fikseerimise lukusti (seisupidur).

* Madalam müratase ( Sõiduki mootor on täielikult kaetud ja kuumakaitse ekraanidega varjestatud mis tagab ka oluliselt vaiksema mürataseme )

* T-BOX-i lisamise võimalus. T-Box on sisuliselt GPS seade mis võimaldab sõiduki tehnilist infot jagada ühele nutiseadmele, või sellest nuitiseadmest jagada seda edasi. Vastava aplikatsiooni abil on võimalik jälgida sõiduki asukohta, liigutud marsruuti, kiirust, tehnilist olukorda jne.  

Mudel CFORCE 520S T3b

EU tüübikinnitus T3b

HIND ALATES: 6250 €

Mootor : vedelikjahutusega, ühesilndriline 500 cm3 töömahuga bensiinimootor.
Toide : Bosch EFI sissepritsesüsteem
Veoskeem : tagavedu / lülitatav nelikvedu läbi esi diferentsiaali / lukustatav nelikvedu.
Käiguvahetus : automaat CV-Tech variaator.
Pidurid : 4x ketaspiduriga 4 ratta pidurdussüsteem / seisupidur.
Vedrustus : 4x sõltumatu (õliamortisaatorid).
Garantii : Tehase garantii 3 aastat või 6000km.

CFORCE 520S seeria sõiduki põhivarustusse kuulub:

* mahukad pakiraamid sõiduki ees- ja tagaosas,
* tänavalegaalse sõiduki tüübikinnitus T3b,
* terastrossiga, 1290 kg tõmbejõudu omav elektriline tõmbevints
* haakekonks,
* haagise tulede pistik,
* 25 tolli kõrgusega sügavamustrilised madalsurve rehvid,
* 12 tolli kergmetallveljed.

T3b laiend mudelinime lõpus tähendab, et sõidukit on tänavalegaalne ning registreeritav ATV väiketraktor. Väiketraktorina (T3b) registreeritud ATV jutimiseks on vajalik kehtiv B kategooria juhtimisõigus: Maksimaalne suurim lubatud ja võimaldatud liikumiskiirus on 60 km/h.

NB! Võimsust ei ole eraldi piiratud!

T3b tüübikinnitust omav sõiduk vastab EU 167 / EURO 2 nõuetele. See tähendab, sõiduk on tootja poolt ehitatud EU 167 nõuetele vastavana. Muuhulgas on sellele paigaldatud kiiruse piiraja mis ei võimalda sõidukil liikuda kiiremini kui 60 km/h. Kiirusel kuni 60 km/h on sõiduk avalikul teel võimeline vedama piduriteta haagist mille täismass on kuni 150 kg.
NB! Kiirusepiirajat pole võimalik sõidukilt eemaldada kui sõidukit kasutatakse avalikel teedel, tänaval või maanteeliikluses.

CFMOTO CFORCE 520S T3b värvitoonid

Oranž
Sinine
Punane
Camo
Must
Roheline
SINUPIIRAMATUDVÕIMALUSED

Mudel CFORCE 520S L7e

EU tüübikinnitus L7e

HIND ALATES: 6550 €

Mootor : vedelikjahutusega, ühesilndriline 500cm3 töömahuga bensiinimootor.
Veoskeem : tagavedu läbi diferentsiaali / elektriliselt lukustatav tagavedu / elektriliselt lülitatav nelikvedu läbi esidiferentsiaali / lukustatav nelikvedu.
Istekohti : 1
Käiguvahetus : automaat (CV-Tech variaator).
Pidurid : hüdraulilised 4x ketaspiduriga, 4 ratta pidurdussüsteem / seisupidur.
Vedrustus : 4x sõltumatu (õliamortisaatorid).
Garantii : Tehase garantii 3 aastat või 6000km

CFORCE 520S seeria sõiduki põhivarustusse kuulub:

* mahukad pakiraamid sõiduki ees ja -tagaosas,
* tänavalegaalse sõiduki tüübikinnitus L7e,
* terastrossiga, 1290 kg tõmbejõudu omav elektriline tõmbevints,
* haakekonks haagise pukseerimiseks,
* haagise tulede pistik,
* sügavamustrilised madalsurve rehvid.

L7e laiend mudelinime lõpus tähendab, et sõidukit on tänavalegaalne ning registreeritav tänavalegaalse ATV ehk 4 rattalise mootorratana.
4 rattalise mootorrattana registreeritud ATV jutimiseks on vajalik kehtiv B kategooria juhtimisõigus ning selle lubatud suurim liikumiskiirus on 90km/h.
L7e tüübikinnitust omav tänavalegaalne ATV on toodetud tootja poolt vastavalt EU168 / EURO 5 nõuetele. See tähendab sõidukile on paigaldatud tootja poolt kiiruse piiraja mis ei võimalda sõidukil liikuda kiiremini kui 90 km/h.
NB! Ainult need L7e / EU168 / EURO5 tüübile vastavad L7e ATV-d võivad liikududa avalikel teedel 90 km/h kiirusega millel on vastav kiirus märgitud sõiduki registreerimistunnistusel.
Kiiruse piirajat 90 km/h pole võimalik sõidukilt eemaldada kui sõidukit kasutatakse tänava või maanteeliikluses.

CFMOTO CFORCE 520S L7e värvitoonid

Oranž
Sinine
Punane
Camo
Must
Roheline
SEIKLUSEDAVASTAMATATEEDEL

ATV CFORCE 520S tehnilised andmed

Tabel on vasakule – paremale liikuv  ☞

CFMOTO Estonia logo

Fotod CFORCE 520S mudelist

Videod CFORCE 520S mudelist

Lisavarustus CFORCE 520S ATV mudelile

Kohvrid

CFMOTO CFORCE ATV

Kohvrid on mõeldud ATV pakiraamidel matkavarustuse või tööriistade mugavaks ja ilmastikukindlaks transportimiseks. Kohvreid saab paigaldada CFMOTO ATV-le nii sõiduki ees kui tagaosa pakiraamide külge. Pakiraami kohvrid erinevad  nii materjali kui mahutavuse osas. Erinevus tuleneb ka luugi suuruse ning luugi avamissuunst.
Kõikidele CFMOTO ATV-dele on meie tootevalikus olemas mudelipõhiseid kohvreid.  Mudelipõhine kohver istub disainijoonelt hästi kokku nii pakiraami kui sõiduki disainiga ja jätab kogu maastikusõidukist väga hea mulje.

Põrkerauad

CFMOTO CFORCE ATV

Põrkerauad aitavad säästa sõidukite kere detaile tahtmatute kontaktide ja kriimustuste eest. ATV põrkerauad pakuvad kaitset sinu sõidukile võimalikel kokkupuudetel puuokse või kõrge rohuga ja ka halvasti nähtavate objektide eest. Põrkeraudu soovitame ka nendele kasutajatele, kes sõidavad tihti gruppidena, kus võib samuti ette tulla omavahelisi müksamisi. Väga paljud renditeenuseid osutavad firmad kasutavad põrkeraudu oma sõidukite kaitsmiseks.
Sarnaselt põrkeraudadele pakuvad küljerauad sõiduki keredetailidele kaitset juhuslike ja tahtmatult põhjustatud väliste kontaktide eest.

Käte kaitsmed

CFMOTO CFORCE ATV

Käekaitsmed kaitsevad teie käsi erineva ilmastiku ja teie ees sõitva teise masina alt lendavate kivide ja pori eest.
Metsas sõites pole vaja enam muretseda iga väikse oksa pärast mis ilma kaitsmeta võib vigastada teie kätt. Komplekti kuulub vasak ja parem käekaitse ning paigalduskomplekt. Käekaitsmete paigalduseks peab olema teie sõidukil juhtraua otstes keere. Võimalik paigalda enamikele ATV-le.

Käte soojendajad

CFMOTO Lisavarustus Elektriline kätesoojendus

Käepideme soojendajad on mõeldud selleks, et  käed juhtrauda hoides külmetama ei hakkaks. Koostöös maailmakuulsa lisavarustuselementide tootjaga KOSO on CFMOTO väljatöötanud mugavalt kasutatava käepideme soojendus komplekti ja selle juhtpuldi mis paigaldatakse käepideme ja vasakul käepidemel asuva lülitiploki vahele nii, et seda on mugav kätt juhtraualt tõstmata juhtida. KOSO käepideme soojendajaid saab paigaldada kõikidele CFMOTO ATV mudelitele olenemata selle vanusest.

Põhjakaitsmed

CFMOTO CFORCE ATV

Põhjakaitsmed on lisavarustuse nimekirjas populaarsuselt teisel kohal. Põhjakaitsme vajadus sõltub sõiduki kasutuseesmärgist ja kasutatavatest tingimustest. Põhjakaitse on soovituslik lisavarustus neile, kes kasutavad oma sõidukit ekstreemsemates tingimustes või aladel kus on palju kände või kive mis võiksid sõiduki raami, veermiku või plastdetaile kahjustada. Kaitsmeid on kahte tüüpi. Plastikust ja alumiiniumist põhjakaitse. 
Milline põhjakaitse valida oma maastikusõidukile?
Plastik põhjakaitse sobib paremini talvistele kasutajatel, kes kasutavad sõidukit ka sügavamas lumes või näiteks erinevates jääoludes. Plastik on libe ja see aitab vältida lumme kinnijäämist sest plastikust põhjakaitsme külge lumi kinni ei jää ja see ei takista lumes liikumist. Plastik on elastne ja ei deformeeru nii lihtsalt.
Alumiinium põhjakaitse on kordades tugevam ja talub suuremat koormust. Alumiinium põhjakaitse teeb sõiduki jäigemaks ja töötab sarnaselt nagu sportauto turvapuur. Jäigastab ja tugevdab sõiduki raami ja veermiku. Alumiiniumpõhjakaitse sobib hästi ka ekstreemspordi harrastajatele.

Haagised

haagised ATV SSV UTV

ATV kasutusvõimalusi suurendab suur spetsiaalhaagiste valik. Spetsiaalhaagiseks saab nimetada ATV, SSV ja UTV tüüpi sõidukitele konstrueeritud järelhaagiseid mis reeglina omavad madalsurve rehve ning on rataste rööpmelt ATV, SSV või UTV tüüpi sõidukiga sama laiune. Selline haagis võimaldab vedada suuremaid koormaid ilma sõidukit koormamata ja maapinnale sügavaid rööpaid jätmata.
ATV on suuteline enda järel vedama enam kui kahekordset enda tühimassi, mis võib tähendada, et sõltuvalt ATV võimsusest võib haagise täismass olla isegi kuni 1000kg

Sahad

Lisavarustus Lumesahk

Enimkasutatavamaks ATV lisavarustuseks on lumesahk. Kuna pakutavate ATV-de lumesahkade valik väga suur ja õige valiku tegemine on mõnevõrra keeruline, siis mille järgi lumesahka enda ATV-le valida? Valiku tegemise juures tuleks arvesse võtta esmalt sõiduki enda võimsust ja igapäevaselt puhastatavat territooriumi suurust silmas pidades. Olgu siinkohal mainitud, et CFMOTO CF450/520 mudelid jõuavad suurepäraselt lund lükata. Kui valik teha hinna põhjal, siis tavakasutuseks sobivad hästi ECO tüüpi 1500mm töölaiusega universaaladapteritega lumesahad. Neile kes soovivad kasutada ATV-d vaheldumisi  ka ilma lumesahata, soovitame valida kiirkinnitusega, ATV ette kinnituv lumesahk. CF450/520 mudelitele rasket V sahka või laiemat kui 1500mm töölaiusega saha hõlma me siiski ei soovita sest V-saha enda raskus koormab kergema ATV esivedrustust liigselt.

Roomikud

ATV CFORCE 450 520 550 600 Lisavarustus Roomikud

ATV roomikud on mõeldud kasutamiseks tingimustes kus ratasmaastikusõiduki kasutamine on pehme pinnase tõttu keeruline ning see võib liigselt kahjustada pinnast kus sõidetakse. Enamlevinud roomikute kasutuskohad on lume ja suusaradade ehituses ning talviste metsahooldustööde teostamisel. Asendamatuks abivahendiks on roomikud ka looduskaitse ja hoiualade korrastustöödel, vajalike materjalide transportimiseks. Roomikud  võib paigaldada kõikidele 4×4 veoskeemiga sõidukitele kuid siin peab arvesse võtma, et need on modelleeritud spetsiaalselt sõiduki võimsuse ja raskusele vastavalt.

Oluline teada CFMOTO ATV CFORCE 520S kohta

Kasutusjuhend

CFMOTO hooldus remont Motohobi

Uue CFMOTO sõiduki müügi ja üleandmise protsessi juurde kuulub täiemahuline ja detailne sõidukit puudutav tutvustus ja kasutusinstruktaaž. Sõiduki müüja viib sõiduki loovutusprotsessi käigus  läbi täiemahulise kasutusinstruktaaži ja vastab kliendi küsimustele. Lisaks sõiduki loovutusprotsessi käigus tutvustatud kasutuskorrale tuleb sõidukiga kaasa ka eesti keelne hooldus- ja garantiiraamat mis sisaldab nii kasutusjuhiseid kui hooldusjuhendit. Garantii- ja hooldusraamat tuleks esitada alati kui sõiduk tuuakse hooldusesse sest sinna märgitakse sisse ka meelespea järgimise hooldusaja kohta.

Eesti keelne kasutusjuhend CFORCE 520S ATV’le asub siin ☞

Garantii

CFMOTO garantii hooldusraamat

Kõikidel CFMOTO ATV-del on eksklusiivne 3-aastane, 6000km läbisõidupiiranguga tehasegarantii! Lisaks on võimalik soetada 1 või 2 aastane lisagarantii, mis lisab garantiile 1 aasta / 1000 km või      2 aastat / 2000km.
Enam kui 15 aastane kogemus Eestis on näitanud, et keskmine ATV kasutaja sõidab 3 aasta jooksul ~ 2000-2500 km.  Majapidamistööde juures on see kilometraaž tavaliselt 3 aasta kohta veelgi väiksem, seetõttu on tootja pidanud optimaalseks, et pakub kogu Balti regioonis kasutatavatele sõidukitele 3 aasta pikkust või kuni 6000km läbisõiduga tehasegarantiid. Lisaks tehasegarantiile eraisikust sõidukiomanikele ka seadusest tulenev 2 aasta pikkune pretensioonide esitamise õigus.

Hooldus- ja garantii raamatu leiab siit!

Varuosad

CFMOTO varuosad Motohobi

Kõik CFMOTO sõidukite varuosad on on leitavad varuosad tellimuse keskkonnast  www.cfmoto.parts. Lisaks ONLINE tellimiskekkonnale on tehniline tugi ja varuosad saadaval kõikides meie esinduskauplustes üle Eesti. CFMOTO puhul võib öelda, et enam kui 15 tegutsemisaasta jooksul on Eestis on väljakujunenud professionaalne teenindusvõrgustik mis katab ära kogu Eesti. Müügi ja järelteeninduse võrgustiku toetab CFMOTO maaletooja Motohobi OÜ kes koolitab iga-aastaselt ja personaalselt kõikide CFMOTO edasimüügi ja järelteenindusega tegelevate esinduskaupluste müügi ja teeninduspersonali ning mehaanikuid.

Pukseerimine

haagise pukseerimine CFMOTO CF450

Avalike teede välisel alal on CF520 seeria sõiduk võimeline pukseerima (järel vedama) piduriteta haagist täismassiga kuni 700kg -/+ 10%.
Pane tähele!
* Suurema täismassiga kui seda on 150 kg puhul kasutada edasiliikumiseks ainult “L” käiku.
* Üle 150 kg täismassiga haagise pukseerimisel maksimaalne lubatud liikumiskiirus on kuni 15 km/h.
* Haagis mille täismass ületab 150 kg ei tohi antud ATV-ga pukseerida avalikel teedel!

Scroll to Top